Adsız‎ > ‎

61. JOTA - 22. JOTI

22 Eki 2018 10:54 tarihinde TA3BH ISA tarafından yayınlandı   [ 1 Kas 2018 15:25 tarihinde TA3CP HALUK tarafından güncellendi ]
Her yıl ekim ayınının üçüncü haftasında düzenlenen dünya izcilerinin telsiz cihazları ile havada ve internet ortamında buluşarak tanışmalarını sağlayan bu yıl 61. JOTA - 22. JOTI olarak kutlanan çalışmalarda, TRAC Konak Şubesi olarak; PİNA İzcilik Kulübü ile Urla Bademler Doğal Yaşam Köyü'nde, İZDOS İzmir Doğa Sporcuları ve GSK ile Buca Kaynaklar'da 19-20-21 Ekim 2018 tarihlerinde kamp yapılmıştır.

Urla Bölgesine, TA3GD Özgür ve TA3BH İsa Tuğrul,
Buca Kaynaklar Bölgesine TA3CP Haluk, ve TA3UGO Uğur, görevlendirilmiştir.
Yaklaşık 200 izcinin katıldığı etkinlikte; Kamp alanlarında kurulan telsiz istasyonları ile HF, VHF ve UHF frekanslarında; R/T, CW (mors) ve diğer digital haberleşme modlarında;
“ CQ JAMBOREE, CQ JAMBOREE, CQ JAMBOREE THIS IS TC3SP TC3SP TC3SP OVER” (PİNA İZCİLİK)
“ CQ JAMBOREE, CQ JAMBOREE, CQ JAMBOREE THIS IS TC3SI TC3SI TC3SI OVER” (İZDOS GSK)
Şeklinde dünya izcilerine çağrı yaparak telsiz haberleşmesi ile mesaj alma gönderme çalışmaları yaparak dünyanın çeşitli ülkelerindeki JOTA/JOTI etkinliğine katılan izcilerle iletişim kurarak tanışmışlardır.

Türk izciliğinin sesini, amatör telsizciler aracılığı ile dünyaya duyuran izcilerimiz gelecek yıl aynı tarihlerde tekrar buluşmak üzere dünya izcileri ve şubemiz çalışanları ile vedalaşarak yaptıkları kapanış töreni ile çalışmalarını sonlandırmışlardır.

Jota 2018

Gadget özellikleri URL'si bulunamadıJOTA ya katılan izcilerin HF görüşmesi
JOTA ya katılan izcilerin El Cihazı ile UHF-VHF görüşmeleri


İzciler ile JOTA 2018 Çalışması
Comments