Kitap


YouTube Video


   Bu sayfada Radyo Amatörlüğü, Amatör Radyoculuk, Amatör Telsiz, Telgraf, Mors ile ilgili kitapları bulabilirsiniz.

 
Radyo Amatörlüğü - Amatör Telsiz Haberleşmesine Giriş - Cilt I
A–B–C Sınıfı Radyo Amatörlüğü Konuları İçerikli - Özgür ÖZ


Hazırlanıyor!


Hamur Tipi     : -
Yayınevi         : -
Sayfa Sayısı  : -
Dil                  : Türkçe
Boyut             : -
İlk Baskı Yılı   : -
Basım Sayısı  : 1. Basım
Baskı Sayısı   : -
Medya Cinsi   : -
ISBN              : -


Radyo Amatörlüğü - Amatör Telsiz Haberleşmesine Giriş - Cilt II
A–B–C Sınıfı Radyo Amatörlüğü Soru ve Yanıtları - Özgür ÖZ

(ÖNSÖZ'den alıntı)
...
Özgür ÖZ’ün bu yapıtı bu hedeflere ulaşma anlamında önemli bir aşama olarak nitelenmelidir. Amatör Telsizcilik Belgesi sınavına hazırlanırken soru ile yanıtlar arasındaki ilişkinin anlaşılması, belge alındıktan sonra Radyo Amatörlüğü'nü bilinçli ve donanımlı şekilde yerine getirmeyi olanaklı kılacaktır. Bu yapıtta elde edilen temel bilgiler, Radyo Amatörlüğü'nün araştırmacı ve deneysel boyutunu yaşamanın temelini oluşturacaktır. Böylece 80 yıllık boşluğun kapatılmasını olanaklı kılacak donanımlı insan kaynağına erişme hedefimize daha hızlı ulaşacağımızı umuyor ve değerli üyemiz Özgür ÖZ’ü bu yapıtından dolayı kutluyorum.

Aziz ŞASA, TA1E
TRAC Genel Başkanı


(GİRİŞ'ten alıntı)
...
Bu kitap gelirinin tamamı; yeni amatörlerin ve yeni gönüllülerin yetişmesi amacı ile TRAC Konak Şubesi’ne bağışlanmıştır.

(ARKA KAPAK yazısı)
Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün yılda en az iki kez düzenlediği A–B–C Sınıfı Radyo Amatörlüğü sınavında çıkabilecek soruların ayrıntılı çözümlerini bulabileceğiniz bu kitapta; toplam 472 sorunun çözümünü Türkçe dilinin yalınlığı ve zenginliği ile okuyabilirsiniz. Ekler kısmında bulunan konular ile de soruların yanıtlarını pekiştirebilirsiniz. Ayrıca bu kitabın, elektronik haberleşmeye giriş konularında eksiklerini tamamlamak isteyenlere yardımcı ve yararlı bir kaynak olacağı düşüncesindeyim.


Özgür ÖZ, TA3GD


Banka: Ziraat Bankası
Hesap Sahibi: TRAC KONAK ŞUBESİ
Hesap No: 776-34806424-5001 KONAK / İZMİR
IBAN: TR 1200 0100 0776 3480 6424 5001İleride daha iyi bir kitap hazırlanması için lütfen geri bildirimlerinizi eksik etmeyiniz.

Kitap içi düzeltmeler için lütfen tıklayınız.

Arka Kapak, 24, 27, 47 ve 58. sayfalara göz atabilirsiniz.

Hamur Tipi     : 1. Hamur
Yayınevi         : Printer Ofset Matbaacılık
Sayfa Sayısı  : 152
Dil                   : Türkçe
Boyut              : 165 x 235 x 8 mm
İlk Baskı Yılı   : 30 Eylül 2019
Basım Sayısı  : 1. Basım
Baskı Sayısı   : 500
Medya Cinsi   : Ciltsiz
Kütle               : 276 g
Ağırlık             : 2,707 N (Ortalama)
Desi                : 0,1034
ISBN               : 978-605-031-217-1

Fiyat-1             : 55,00 TL
                         (PTT Kargo Hariç)      (Belirtilmediği durumda tek kitap 15,00 TL olarak alıcı ödemeli gönderilir.)

Fiyat-2             : 70,00 TL
                         (PTT Kargo Dahil)

NOT: Öğrenciler için indirim oranı güncel fiyattan 20,00 TL eksik yatırınız.

Kitap Siparişi İçin Açıklama
İstenen kitap sayısı kadar olan tutarı,  TRAC Konak Şubesi'ne ait banka hesabı açıklamasına "Bağış" yazıp bağış yaptıktan sonra haberlesmeimdat@gmail.com
adresine:

1) Havale/EFT dekontu,
2) Teslim alacak kişinin T.C. Kimlik Numarası (yasal bir zorunluluktur),
3) Teslim alacak kişinin adı ve soyadı,
4) Teslim alacak kişinin cep telefon numarası (isteğe bağlıdır),
5) Kitap sayısı,
6) Teslim alacak kişinin adresi ve posta kodu numarası

belirten bir elektronik ileti yollayınız. Siparişlerinizi takip eden günde, eğer sipariş bildirimi hafta sonuna denk gelir ise ilk çalışma gününde kargolanacaktır. Elinize ulaşmayan kitaplar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.Türkiye'de Radyo Amatörlüğü - 1920'lerden 1990'lara
- Süleyman İLASLAN

Radyo, 20. yüzyılın siyasi, toplumsal ve kültürel hayatına adeta damgasını vurmuştur. Buna rağmen günümüzde neredeyse unutulmaya yüz tutmaktadır. Oysa radyonun gelişim sürecinde yaşananlar ve insanların gündelik deneyimleri içerisinde radyo tekniğiyle kurulan ilişkiler günümüz medya ortamını anlamlandırmak açısından da temel bir öneme sahiptir. Bu açıdan radyo tarihini hatırlamak ve anlamlandırmak özel bir önem taşımaktadır. Kitap, böyle bir hatırlama ve anlamlandırma çabasına dayanmaktadır.

Kitap, Türkiye’de amatör radyoculuk talepleri ve faaliyetleri çerçevesinde radyo tekniğiyle toplum arasında kurulan hâkim ilişkilerin ötesine uzanan bir tarihe odaklanmaktadır. Bu kapsamda radyoculuğun ilk yıllarından özel radyoların kurulduğu 1990’lı yıllara kadar olan uzun tarihsel süreçte – radyo yayıncılığı alanında yaşanan gelişmeler ve köklü dönüşümleri de dikkate alarak – amatör radyoculuğun gelişimini incelemektedir.

Bu inceleme, radyonun toplumla tek yönlü bir ilişki içinde konumlandırılan bir teknoloji olmanın çok ötesinde potansiyellere sahip olduğunu görmemize yardım etmektedir. Böylece kitabın, daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulan Türkiye radyo tarihi çalışmalarına bir katkı yapmayı amaçlar. Kitap, radyo tekniği ve yayıncılığına, daha temelde ise radyonun toplumsal tarihine ilgi duyan akademisyen ve öğrencilere hitap etmektedir. Bunun yanı sıra, gündelik deneyimleri içerisinde radyonun tuttuğu yeri önemseyen okuyucu kitlesinin de ilgisini çekecek bir kaynak niteliğindedir. (Tanıtım bülteninden)


Hamur Tipi     : 2. Hamur
Yayınevi         : Ütopya Yayınları
Sayfa Sayısı  : 216
Dil                   : Türkçe
Boyut              : 135 x 195 mm
İlk Baskı Yılı   : Nisan 2017
Baskı Sayısı   : 1. Basım
Medya Cinsi   : Ciltsiz
ISBN                : 9786059378178Telsiz Telgraf İhtiyat Zabiti Tevfik Rıza Bey'in Çanakkale Günlükleri

V. Türkan DOĞRUÖZ
E. Yasemin YÜCETÜRK
Raşit GÜNDOĞDU

İki şehir alevler içinde. Denizin üzeri kıpkırmızı görünüyor. Zavallı Kilitbahir kıpkırmızı, kanlar içinde bir görünümde yanıyor. Her şey normal e döndü. Sanki ölümcül bir gün geçirmemiş gibiyiz. Eğer camlar kırılmamış, etrafta delikler açılmamış olsa, odamıza 15 adım kala bu manzara gerçekleşmese evet, her şey normal denebilirdi.  Saat 11. Yangın Çanak’ta son buldu. Kilitbahir hâlâ yanıyor, am a şiddetini kaybetti. Bu kâbusu ve her şeyi bitirip dinlenmeye çekiliyoruz…        

18 Mart 1915 Tevfik Rıza Bey, Çanakkale Goncasuyu Telsiz Telgraf İstasyonu’nda yedek subay olarak görev yaptığı sırada eşi Belkıs Hanım tarafından gönderilen dört cep defterine savaşı ve günlük yaşamı neredeyse saati saatine kaydeder. 1914-16 yılları arasında Çanakkale’de yaşananlara şahit olan Tevfik Rıza Bey’in anıları, savaşın sadece taraflar arasında yaşanan askeri bir olay olmadığını, insani boyutlarının da bulunduğunu göstermekte, cephedeki askerlerin geride bıraktıkları ailelerinin, sevdiklerinin savaşın seyrinden nasıl etkilendiklerini anlatmaktadır. Asker kökenli olmayan Tevfik Rıza Bey’in tarih ve siyaset bilgisini de katarak yazdığı Çanakkale Günlükleri, savaşın bir sivilin gözünden anlatımı olması itibariyle farklı bir bakış açısı sunuyor. (Arka kapaktan)


Hamur Tipi     : Kitap Kağıdı
Yayınevi         : İş Bankası Yayınları
Sayfa Sayısı  : 248
Dil                    : Türkçe
Boyut               : 125 x 205 mm
İlk Baskı Yılı   : Haziran 2017
Baskı Sayısı   : 2. Basım
Medya Cinsi   : Karton Kapak
ISBN                : 9786052950692Küçük Telsizci - Hüseyin YURTTAŞ

Cep telefonunun bu kadar yaygın olmadığı hatta bilinmediği dönemde telefon bulunmayan yerlerle haberleşmek için bazı kuruluşlar ve kişiler telsiz kullanırlardı. Tıpkı Doğan ailesi gibi.

Bu ailenin küçük üyesi Hakan, telsiz kullandıkları o günlerde yaşadığı ilginç olayları bize anlatıyor. (Arka kapaktan)

Hamur Tipi    : 1. Hamur Kağıt
Yayınevi        : SAY Yayınları
Sayfa Sayısı  : 48
Dil                   : Türkçe
Boyut              : 135 x 195 mm
İlk Baskı Yılı  : 1995 -
Baskı Sayısı  : 7. Basım
Medya Cinsi  : Karton Kapak
ISBN               : 9789754688832

kitap [kuyruklu a] ym3km [nokta] org
Alt sayfalar (1): Düzelti